Ortaokul

Ortaokul döneminde öğrenciler fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişim ve değişimi yoğun olarak yaşarlar. Bu süreci kolaylıkla atlatabilmek, uyum sağlamak, sağlıklı ilişkiler kurmak , ilgi ve ihtiyaçlarına cevap vermek Atabek ‘teki çalışmalarla hayat bulmaktadır.

Atabek Ortaokulu öğrenciyi merkez kabul ederek onun varlığını geliştirici çalışmalar yürütmekte, öğrenci için iyi bir gelecek kapılarını aralamaktadır. Ortaokul eğitiminin daha çok bilişsel eğitimden olduğu inancının aksine yaşamın salt sınavlardan ibaret olmadığı bilinciyle öğrencileri sosyal birey olarak hayata hazırlamada Atabek’te uygulanan sosyal etkinlikler önemli rol oynar. Sanat, spor etkinlik ve uygulamalarla öğrencinin kendini tanıyarak kişisel gelişimlerini sağlamasıyla özgüvenlerini de geliştirmekteler.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Farkımız

Müzik, çocukların çevreyi daha bilinçli dinlemesine, dikkatlerini işittikleri seslere verebilmelerine ve müziğe uygun hareket etmelerine yardımcı olur.

Başta satranç olmak üzere akıl oyunları sınıfında eğitim gören öğrencilerimiz, hem eğitim hayatı boyunca, hem de yaşamında daha başarılı olacak meziyetler kazanır.

Anaokulu öğrencilerimiz, gün boyunca vakit geçirdiği sınıflarda öğretmenlerinin desteğiyle İngilizceyi doğal ortamda anlamlı bir şekilde kullanır.

Okulumuzda bulunan hayvanat bahçesinde onlarca hayvanın bulunduğu bir hayvanat bahçesinde, öğrenciler elleriyle besledikleri hayvanları tanıma ve sevme fırsatı bulur.

İnsan Odaklı Yaklaşım

İyi bir eğitim insanı hedeflerini belirlemeye yardımcı olur ve bu hedeflere ulaştırır. Hedefleri belirleme ve ulaşmada ortaokul eğitiminin önemi büyüktür. Ortaokul bitimindeki TEOG sınavı öğrencilerin sosyal yaşamının en önemli basamağıdır.

Sınavlarda iyi bir başarı yakalayan öğrenciler, iyi bir üniversitenin kapılarının anahtarını ellerine alırlar ve iyi bir mesleğin ilk adımlarını atarlar. Bu nedenledir ki; iyi bir meslek, iyi bir üniversiteden, iyi bir üniversite eğitimi, iyi bir liseden, iyi bir lise eğitimi iyi bir ortaokuldan, iyi bir ortaokul eğitimi, iyi bir ilkokuldan, iyi bir ilkokul eğitimi de iyi bir anaokulundan geçer.

Fiziksel, Zihinsel, Duygusal ve Sosyal Gelişim

Atabek Eğitim Kurumu da eğitim alanında “en iyi” olmak, “en iyiler” yetiştirmek için Anaokulundan Liseye kadar çalışmalarını, nitelikli, donanımlı, güler yüzlü kadrosuyla tüm gücüyle sürdürmektedir.

Alan öğretmenleri ile Rehberlik Servisimizin hazırladığı program doğrultusunda uygulanan etütlerle TEOG Sınavı kabus olmaktan çıkıp, öğrencilerin günlük yaşamlarının bir parçası gibi olağan bir hal almaktadır. Ortaokul eğitiminin daha çok bilişsel eğitimden olduğu inancının aksine yaşamın salt sınavlardan ibaret olmadığı bilinciyle öğrencileri sosyal birey olarak hayata hazırlamada Atabek’te uygulanan Sosyal Etkinlikler önemli rol oynamaktadır. Sanat, müzik, dans çalışmaları, spor etkinlikleri, ve uygulamalı çalışmalarla öğrencinin kendini tanıyarak kişisel gelişimlerini sağlamanın yanı sıra çevresini ve ilişkili olduğu diğer çevreleri tanımakta, böylece özgüvenlerini de geliştirmekteler. Atabek Ortaokulu öğrenciyi merkez kabul ederek onun varlığını geliştirici çalışmalar yürütmekte, öğrenci için iyi bir gelecek kapılarını aralamaktadır.

Daha Fazla Bilgi Alın

Yarının seçkin ve yüksek donanıma sahip nesilleri arasında yer almak için şimdiden iyi bir eğitim şart. Çocuğunuzun doğru öğrenme ve topluma daha kolay entegre olabilmesi için Atabek’li olmasına imkan tanıyın.


Gaziosmanpaşa Ortaokul

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Gaziosmanpaşa en iyi ortaokul

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Gaziosmanpaşa en iyi ortaokul

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Gaziosmanpaşa özel ortaokul

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Gaziosmanpaşa özel ortaokul

Toggle content goes here, click edit button to change this text.